Tegoroczne propozycje firmy Apple

aplikacje appleW tym roku propozycje przygotowane przez Apple nie powinny nas rozczarować. W pierwszej jego połowie nie możemy spodziewać się zbyt wiele, druga ma jednak szansę spełnić nasze oczekiwania. Pierwszą propozycją, którą warto się zainteresować jest nowy komputer iMac, o którym mówi się, że będzie tańszy od tych, które są obecnie dostępne. Szacuje się, że sprzedaż iMaków może dzięki temu wzrosnąć nawet o 23 procent, co byłoby sporym osiągnięciem. Nowego modelu powinniśmy spodziewać się w trakcie konferencji WWDC, która odbędzie się w czerwcu.

Na nowego iPhone’a przyjdzie nam czekać znacznie dłużej, przypuszcza się bowiem, że telefon z 4,7 calowym ekranem i rozdzielczością 1334x750 pikseli zostanie zaprezentowany dopiero we wrześniu. Warto jednak poczekać na niego, kusi bowiem nie tylko procesor Apple A8, ale także udoskonalony skaner linii papilarnych i cieńsza nawet o 20 procent ramka wokół wyświetlacza. Wrzesień to również miesiąc, w którym światło dzienne powinny ujrzeć nowe iPady – 7,9-calowa Retina, i Air.

Powody do zadowolenia mogą mieć również osoby ceniące sobie tablety firmy Apple, najprawdopodobniej na nowe modele nie trzeba będzie bowiem czekać aż do października. Już dziś wiadomo, że i one otrzymają procesor A8 i skaner linii papilarnych, przypuszcza się przy tym, że w ofercie Apple pojawi się nowa generacja iPada mini z Retiną, który to model również zaskoczy przystępną ceną. Osoby zainteresowane iPadem Pro (12,9 cali) z pewnością ucieszy informacja o tym, że jego testy trwają. Niestety, niewielkie jest prawdopodobieństwo tego, że zakończą się jeszcze w tym roku.

Wrzesień może okazać się szczególnie ważnym miesiącem dla Apple i dlatego, że właśnie wówczas planowana jest premiera zegarka iWatch. Zegarek ma być dostępny w dwóch rozmiarach (1,3 i 1,7 cala), zabezpieczeniem obu modeli będzie zaś wytrzymałe szkło szafirowe. Przypuszcza się, że poszczególne modele będą się różniły cenami, najtańsze będzie zaś można kupić nawet za 1000 dolarów. Kilka tygodni po tym wydarzeniu można oczekiwać jeszcze kilku ciekawych rozwiązań. Wiele mówi się o Apple TV, a także o MacBooku Air o przekątnej 12 cali. Apple TV ma nam udostępniać dedykowany sklep z aplikacjami i grami, oczekuje się również, że będzie można kontrolować ją za pomocą ruchu. W przypadku MacBooka nowością ma być gładzik bez mechanicznego przycisku i wentylatorów. Ostrożnymi optymistami są też osoby oczekujące na iPhone’a o przekątnej 5,5 cala. I on może pojawić się w sprzedaży jeszcze przed końcem tego roku.